Home
O projektu

O projektu

O projektu

Masarykova univerzita (ČR) ve spolupráci s Trenčianskou univerzitou (SR) vytvořily a společně realizovaly nový mikroprojekt na téma „Meziobecní spolupráce jako moderní a efektivní nástroj rozvoje regionů“, ve kterém se zaměřily na oblast meziobecní spolupráce a její subjekty (MAS, mikroregiony, DSO). Konsorcium univerzit spolu se zapojenými subjekty meziobecní spolupráce hledali možnosti rozvoje regionů a jednotlivých obcí prostřenictvím zkoumání a hledání inovací a zlepšení v rámci institutu meziobecní spolupráce. Tato spolupráce tak nabídla adekvátní prostor jak pro vzájemnou výměnu zkušeností, tak nový prostor pro rozšiřování možností v této oblasti formou hledání dobrých praxí, zlepšení a inovací.

Do řešení mikroprojektu a hledání nástrojů ke zkvalitnění vlastního fungování, se zapojily obce Ratíškovice a Bučovice a mikroregiony Hrušovansko a Nový Dvůr, nicméně v rámci dalších aktivit mikroprojektu se zapojily i další subjekty (obce, města, MAS, mikroregiony atd..). Individuální témata byla řešena na podkladech a ve spolupráci se zmíněnými subjekty. Jednotlivé konkrétní výstupy témat naleznete v této znalostní databázi, která má do budoucna sloužit právě pro sbírání a sdílení nových poznatků, přípradových studií, příkladů dobré praxe či inovativních řešení a nápadů v oblasti meziobecní spolupráce, obecních, městských i regionálních témat.

A jaké jsou ohlasy na výstupy tohoto mikroprojektu a spolupráci s námi?

„Pro naši obec zpracovali tentokrát studenti analýzu odpadového hospodářství, kterým se zabýváme už dlouho a které nás stojí spoustu peněz. Teď bychom mohli výrazně ušetřit,“ řekl místostarosta Ratíškovic PhDr. Radim Šťastný a dodal:„Spolupráce s Masarykovou univerzitou je také pro obec prestižní záležitostí.“

Máte zájem o spolupráce v této oblasti?

Nevájte se na nás kdykoliv obrátit s dotazem, nabídkou spolupráce či žádostí o nezávaznou konzultaci možností. Rádi za Vámi přijedeme, představíme se a zkonzultujeme možnosti spolupráce. Kontakty na nás najdete na následujících odkazech:

Mikroinovace.eu

Institut veřejné správy ESF MU